Bugün: 27 Haziran 2017 Salı


İmkansızı başardı
İmkansızı başardı
6.9.2013 tarihinde eklenmiştir.

Özel Sevgi Hastanesi, yapılması imkansız bir ameliyatla genç bir kadının yeniden hayata tutunmasını sağladı. Rahmi vücudunun dışına çıkan ve cinsel fonksiyonunu tamamen kaybeden genç bir anne, yapılan askı ameliyatı sayesinde tekrar sağlığına kavuştu.

5 binde bir kadında görülen hastalığa yakalanan genç bir anne, Özel Sevgi Hastanesi’nde yapılan başarılı bir operasyonla eski sağlığına kavuştu. Eşi ile boşanma aşamasına gelen, depresyon sorunu yaşayan ve hayata tamamen küsen genç kadının rahmi, Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr. Sezgin Sönmez tarafından yapılan ameliyatla eski haline getirildi. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere gitmedik doktor bırakmayan ve rahmin tamamen alınması teşhisi konulan genç kadın, artık eskisi gibi anne olabilecek.

Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr. Sezgin Sönmez, genç kadının 3 yıldan bu yana hastalığı çektiğini söyledi. Vücudunun dışında büyük bir et parçası olarak sarkan rahim ile yaşamak zorunda kalan kadının psikolojisinin bozulduğunu ve hayatla ilişkisini kesme noktasına geldiğini belirten Sönmez, “Tuvalete gidemiyordu. Cinsel ilişki şansı yoktu. Estetik olarak da çok kötü görülüyordu. Çok riskli olmasına rağmen başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik. İki gün önce de taburcu ettik. Şu anda eskisi gibi hayatını rahatlıkla sürdürebilecek” diye konuştu.

Sezgin Sönmez, ameliyatla kadının rahminin sentetik bir madde ile bel kemiğine tutturulduğunu ve ömür boyu sıkıntı oluşturmayacağını söyledi.Kadının ameliyat sonrası hayata yeniden gelmiş gibi mutlu olduğunu dile getiren Sönmez, “Estetik olarak da hiç bir sıkıntısı kalmadı. Bu hastalık genellikle zorlu doğumlar sonrası meydana geliyor ve 5 bin insanda bir görülüyor. Ama ameliyat çok başarılı geçti ve artık eski hayatını sürdürebilecek. Yeniden anne olabilecek ve sağlam bir insan gibi ömür boyu yaşayabilecek” dedi. –Emine ÖĞÜÇ-

¶ Etiketler
   KÖŞE YAZARLARI
   SPOR