Gaziantep’in zenginleri nerede?
Tarih:3.7.2012

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, yaptığı açıklama önemli sözler sarf etti ve işadamlarına göğüs reklamı için çağrıda bulunarak, “Gaziantep’in zenginleri nerede” siteminde bulundu.   

Teknik Direktör Hikmet Karaman, kentin ileri gelenlerine ve iş adamlarına çağrıda bulunarak Gaziantepspor’a göğüs reklamı verilmesini istedi. Karaman, başkanın kendi şirketinin göğüs reklamını kullandığı için suçlandığını ifade etti.

 

BİZ GAZİANTEP’İ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ

 

Teknik Direktör Hikmet Karaman, kentin markası olan Gaziantepspor’un göğüs reklamı bulamadığını belirterek, “Ben göğüs reklamına değinmek istiyorum. Şu anda takıma göğüs reklamı bulamıyoruz. Hani neredeler, Hani nerede Gaziantep'in zenginleri, bu takıma göğüs reklamı verecek kimse yok mu? Bir göğüs reklamı versinlerde göreyim ben! Dışardan sallamak kolay, hadi göğüs reklamı arıyor takım. Başkan kendi firmasının parasını verdiği zaman bir sürü dedikodu oldu. İddianamenin bir tanesinden biriside oydu. Ucuz göğüs reklamı diye başkanı yerden yere vurdular. Hani kimse vermiyor göğüs reklamı, bu takım şehrin takımı, şehrin markası herkes bu takıma destek olmalı. Özellikle bunu burada belirtmek istiyorum. Transfer, para, oyuncuların durumu bu takımı bu kadar yönetmek kolay değil. Şehrin lokomatif takımı, mutlaka bizimde hatalarımız olmuştur ama takım şehirle bütünleşip iyi mesajlar vermek istiyor. Bu sıkıntılı süreç hepimiz adına ders olmalı. Bundan sonra geriye bakmadan, yeni bir sayfa açıp hem futbol anlamında, hem şehir anlamında kentimizi temsil etmek istiyoruz. Bunun içinde hepimize görevler düşüyor.”

 

TRT’DEN PARA ALMADIM

 

Karaman, sözlerine Avrupa Şampiyonasıyla ilgili sözleriyle başlayarak, “Bir ay Avrupa Şampiyonası’nı izledik. Gaziantep medyasındaki bazı arkadaşlar zaman zaman merak etti, ‘Hikmet hoca, TRT’den para mı alıyor?’ diye. Kesinlikle böyle bir şey yok. Öncelikle TRT’ye çok teşekkür ediyorum. Orada bütün maçları izlememe imkan kıldılar.  Türkiye’de bakış açıları çok farklı. Biri pencereden bakıyor, çamurları görüyor. Diğer adam baktığı zaman yeşillik, ormanı görüyor. Şimdi çamurları görenler var içimizde. Çamur adamlar işte. Aradaki fark bu.”

 

BAŞKANIMIZ VE YÖNETİCİLERİMİZİN

ÇIKMASI BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

 

Teknik Direktör Hikmet Karaman, başkan ve yöneticilerin tahliye olmasıyla ilgili sözlerine yer vererek, “Tutuklu bulunan başta kulüp başkanımız İbrahim Kızıl, yöneticilerimiz ve diğer arkadaşlarımızın yeniden aramızda olmalarına çok sevindik. Adalete, hukuka, savcılarımıza ve hakimlerimize teşekkür ediyoruz. Çünkü önemli bir süreçti. Ama en önemlisi bundan sonraki süreç. Akılcı işler yapıp, önce futbol takımı olmalıyız. Herkes şampiyonluk bekliyor ama önce futbolu doğru olarak sahaya yansıtmamız gerek. Geçen yıl da bunları konuşmuştuk. Geçen sene öğrendiklerimizin üzerine koyarak, devam etmemiz gerekiyor.”

 

HAZIRLIK MAÇLARI YAPACAĞIZ

 

Avusturya kampıyla ilgili değerlendirmede bulunan deneyimli teknik adam, “Önce 1. etap kampını burada yapıp, 2. etap için Avusturya’nın Biefeld kentinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. 24 Temmuz’da Maccabi Haifa ile hazırlık maçı oynayacağız. 29 Temmuz’da da İtalyan ekibi Fiorentina’yla karşılaşacağız. Araya da birkaç maç girecek. Sanırım Kayseri ve Sivasspor’da bizim olduğumuz bölgede kamp yapacaklarmış. Onlarla da bir hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz.”

 

TRANSFERDE ACELECİ OLMAYACAĞIZ

 

 

Transferde aceleci olmayacaklarını belirten Karaman,  Transferlerle ilgili zamanımız var. Acele etmiyoruz. Dany önemli bir futbolcuydu. Mutlaka yeri doldurulacaktır. Bazen kulüplerde gitmesi gereken oyuncular vardır. Bunun önüne geçemezsiniz. O süreçte başkanımızın içerde olması, Galatasaray’ın da ısrarcı olması Dany’nin transferine neden olmuştur. O mevkide önemli oyuncularımız var. Geçen sene oynamayıp performansını yükselteceğimiz oyuncular var. Bundan sonra transfer edeceğimiz oyuncular var. Herkes rahat, sakin olsun. Gaziantep şehrine, taraftarlarımıza geçen sene olduğu gibi lige iyi başlayacağımızı ümit ediyorum. Hepimiz için lig hayırlı olsun.”

 

 HERKESE AYNI MESAFEDEYİZ

 

Karaman, özellikle yerel basın mensuplarına da tavsiyede bulunarak, “Hiç ayrım yapmadan basındaki tüm arkadaşlarıma da hayırlı olsun diyorum. Bana ulaşmak isteyen buyursun gelsin tesislere. Her arkadaşımıza aynı mesafedeyiz. Her türlü kolaylığı da gösteririz. Ama bu süreç içerisinde özellikle yerel medyadan pozitif olmalarını istiyorum. Mutlaka eleştirilecek konular vardır ama; pozitif olup, yapıcı başlamak çok önemli” dedi. –Eyup Özkan-