Gaziantep?te  mucizevi ameliyat
Tarih:11.4.2016

Ana rahminde 20 santim ve 1.5 kilogram ağırlığındaki myom’la (ur) şifa bulamayan ve Şanlıurfa’dan tavsiye üzerine Gaziantep’e gelerek Opr. Dr. Sezgin Sönmez’e ulaşan NK (22)isimli hasta yeniden hayata tutundu. Normal şartlarda alınması gereken rahmi kurtaran Dr. Sezgin ise alanında başarısını bir kez daha gösterdi. 

Tıpta çok nadir karşılaşılan bir hastalık türü olduğunu ve bu büyüklükteki bir ur karşısında rahmin normal şartlarda alınması gerektiğini söyleyen Dr. Sezgin, “Hastamız henüz çok genç ve ilerde o da anne olacaktı. Çok riskli bir ameliyat olacağını biliyorduk. Ancak kendimize güvenerek bu ameliyatı gerçekleştirdim. Tam 1.5 kilogram ağırlığında ve 20 santim boyutunda rahimden ur aldık. Hastamıza gittiği çoğu şehirde ve hastanede rahminin alınması gerektiği söylenmiş. Ancak biz hastamızın rahmini almadan ameliyatı gerçekleştirdik ve hastamızı sağlığına kavuşturduk. 

O DA ANNE OLABİLECEK

Rahmindeki dev myom yüzünden ilerde anne olabilme ihtimali olmayan NK isimli hasta Şanlıurfa’dan tavsiye üzerine Opr. Dr. Sezgin Sönmez’in kliniğine geldi. Dr. Sezgin gerekli tetkiklerden sonra hastanın devasal büyüklükteki myomunun alınabileceğini ancak riskli bir ameliyat olacağını söyledi. Kendine güveni ve meslekteki başarısı ile ameliyatı gerçekleştiren Dr. Sezgin, hastayı sağlığına kavuşturarak ilerde genç hastanın da anne olabilmesini sağladı. 

‘YENİDEN HAYATA TUTUNDUM’

Rahmindeki devasal myom yüzünden tüm umutlarını kaybettiğini ve Opr. Dr. Sezgin Sönmez’i bulması ile birlikte yeniden hayata tutunduğunu belirten genç hasta NK “Doktorumuza çok teşekkür ediyorum. Gezmediğimiz doktor ve hastane kapısı kalmadı. Her gittiğimiz yer  rahmin tamamen alınması gerektiğini söyledi. Dr. Sezgin, başarılı operasyonu ile beni yeniden hayata tutundurdu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben de ailem de sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum” dedi. 

AHMET ATMACA